Vaikų intuicijos ir analitinio mastymo

Be abejonės, kiekvienas iš tėvų siekia ne tik užauginti gerą bei visuomenėje gerbiamą žmogų, bet ir sudaryti visas sąlygas visaverčiam ir visapusiškam jo ugdymui. Mes užsiimame sisteminga veikla su mažyliu ir atliekame įvairiausias užduotis, kurios leidžia mūsų mažyliams greičiau išmokti skaityti, skaičiuoti ir rašyti. Visa tai yra svarbu ir būtina, bet dauguma labai dažnai pamiršta arba tiesiog nesureikšmina dar vieno vaiko gebėjimo – jo intuicijos. O juk būtent dėka jos mūsų vaikai kartais būna netgi protingesni ir išmintingesni nei mes – suaugusieji. Kaip taip gali būti? Atsakymas slypi tame, kad vaikui pasiekus trijų metų amžių, labiau išsivysčiusi ir greičiau besivystanti yra dešinioji jo smegenų pusė, o būtent ji atsako už emocijas, patiriamus ir išreikštus jausmus, bei už intuiciją. Iš dalies dėl nežinojimo ar tiesiog apie tai pamiršę mamos ir tėčiai daugiausia dėmesio skiria vaiko vystymuisi tikslinių mokslų srityje skirdami labai mažą dalį dėmesio vaiko intuicijos vystymui arba tiesiog nesuteikia tam daug reikšmės. Vaiko intuicijos vystymas atlieka vieną pagrindinių vaidmenų jo vystymesi, o klausimas: „Kaip išlavinti intuiciją?“ turi būti vienas prioritetinių. Mūsų centras „Alia m Academy“ pasiruošęs jums padėti su visapusišku jūsų vaiko ugdymu, įskaitant ir intuicijos lavinimą.

Kaip mes laviname vaiko intuiciją?

Tiksliniam vaiko intuicijos vystymui mūsų mokytojai ir metodininkai taiko geriausią, rezultatais užtikrintą metodiką. Mes stengiamės atrasti ryšį su kiekvienu mažyliu, nes visi vaikučiai yra skirtingi ir turi skirtingus polinkius. Užsiėmimuose vaikai mokosi visko, kas susiję su intuicija ir jos naudojimu gyvenime:

· sužino apie jos egzistavimą, apie tai, kad ji yra ir kad ji — labai geras draugas ir padėjėjas, bei mokosi „draugauti“ su ja;

· lavina savyje esantį gebėjimą „įjungti“ intuiciją tais momentais, kai ji yra reikalinga;

· mokosi išlaisvinti savo intuiciją, t.y. neriboti jos raiškos, neslopinti jos „balso“, o leisti intuicijai pasakinėti, kokie sprendimai yra teisingi;

· mokosi „girdėti“ intuicijos signalus bei teisingai juos suprasti;

· mokosi atskirti logika paremtas išvadas nuo paremt intuicija, bei daugelio kitų dalykų.

Kaip užduotys ir pratimai naudojami linksmi žaidimai, kurių metu vaikučiai turi spėti, numanyti, tiesiog jausti būsimus įvykius arba veiksmus. Lavinti vaiko intuiciją, be abejo, reikia, juk jos pagalba mažyliui bus neįkainojama tiek mokslų metu, tiek kasdieniniame jo gyvenime. Ši užduotis yra nelengva, bet su mūsų pagalba jūs greitai ir lengvai įveiksite visus sunkumus, o rezultatą galėsite stebėti labai greitai.