Vaikų atminties vystymas

Ar kada susidūrėte su situacija, kai jūsų vaikas įsimena, pavyzdžiui, patikusios dainos žodžius vos pirmą kartą ją išgirdęs, o štai mokyklinio eilėraščio žodžių ar kalbos vaikų šventei įsiminti negali net po daugelio kartojimų? Drįstame spėti, kad taip, juk tai labiausiai tarp tėvų paplitęs klausimas: „Kaip išlavinti vaiko atmintį?“ ir „Kaip pagerinti jo atmintį?“. Padaryti tai tikrai galima, ir tam tikslui yra daugybė būdų bei metodų, bet prieš kalbant apie juos, atsakykime į dar vieną klausimą: „Ar reikia treniruoti vaiko atmintį?“, juk kažkas gali galvoti, jog pas kiekvieną įsiminimo gabumai yra skirtingi ir vaikas įsimins tik tiek, kiek jam duota gamtos. Toks mąstymas yra klaidingas. Todėl atsakymas į klausimą apie vaiko atminties lavinimo būtinybę bei tikslingumą yra vienareikšmiškas ir neginčytinas - taip! Pastovus, sistemiškas vaiko atminties lavinimas – tai raktas į sėkmingą mokymąsi, supančio pasaulio pažinimą, bei gaunamos informacijos įsiminimą ir pritaikymą. Neveltui vaiko atminties lavinimo lygis yra laikomas vienu iš svarbiausių pasiruošimo mokyklai požymių. Mūsų centre „Alia m Academy“ užsiėmimai yra rengiami taip, kad būtų galimybė lavinti visas atminties rūšis, o taikomas metodas „Mentalinė aritmetika“ dar labiau skatins turimą vaiko potencialą.

Kada galima pradėti lavinti vaiko atmintį?

Užsiimti vaiko atminties lavinimu galima pradėti jau pastarajam pasiekus 3-4 mėn. amžių. Tokio amžiaus vaikučiai jau pradeda įsiminti svarbius vaizdus, kurie sukelia jiems tam tikras emocijas, o psiekus pusės metų amžių, maži žmogučiai pradeda įsiminti veidus ir matomus daiktus. Pirmosios baimės formavimas yra paaiškinamas būtent atminties formavimusi. Kūdikių atminties vystymuisi skatinti reikia kuo daugiau su mažyliais kalbėti, pasakoti apie viską, kas juos supa, o taip pat dainuoti įvairias daineles, ne tik lopšines, bet ir vaikiškas daineles, skaityti eilėraščius ir t. t. Kai išeinate su vaikučiu pasivaikščioti, tai būtinai pasakokite apie viską, ką matote ir kreipkite jo dėmesį į pasitaikančius daiktus, objektus. Jau 7 mėnesių kūdikio atmintį galite lavinti žaisdami „slėpynių“: paimkite bet kokį žaislą, parodykite jį mažyliui, o po to paslėpkite po šalia esančia antklode ir paprašykite mažylio jį surasti. Pasiekus 4-5 metų amžių, vaikučio atminties lavinimui jau galite pradėti lankyti užsiėmimus mūsų vystymo centre.

Kaip mes laviname vaiko atmintį?

Vaikai yra tarsi kempinės, kurios sugeria į save viską, ką mato, girdi, bet savarankiškai priversti save kažką įsiminti, o po to prisiminti jie dar nemoka. Jiems reikia ne tik padėti, bet ir išmokyti tai daryti. Vaiko atminties lavinimui mes naudojame specialius, patikrintus ir patvirtintus metodus, kuriuos sudaro žaidimai ir pratimai. Mūsų centre vedamuose užsiėmimuose dėmesys skiriamas visų tipų vaiko atminties lavinimui. Jaunesnio mokyklinio amžiaus (6-9 metų) vaikų atminties vystymas yra sudėtingas procesas, o pati atmintis yra sunkiai apkraunama. Būtent dėl šios priežasties rekomenduojama visiškai atsisakyti bet kokių pastabų ar kaltinimų, kad mažasis mokinys negali ko nors įsiminti, ar kažką pamiršta. Geriau ir efektyviau yra dar kartą pakartoti medžiagą, kurią jis primiršo.

Mažas patarimas tėvams dėl vaiko atminties vystymo

Jūsų vaiko atmintis bei jos lavinimas daugiausia priklauso nuo jūsų, t.y. nuo jūsų pastangų ir jūsų noro. Skirkite laiko atminties lavinimui namuose, ir neilgai trukus būsite nustebinti savo vaiko sėkme!