Vaiko pažangumo didinimas

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą, atsiranda dar viena priežastis tėvams nerimauti – tai vaiko pažangumas. Mamos ir tėčiai išgyvena tiek dėl to, kaip išlaikyti pažangumo lygį dalykuose, kurie vaikui iki šiol sekėsi gerai, tiek dėl to, kaip pakelti vaiko pažangumo lygį dalykuose, kurie sekasi ne taip gerai. Atsakymo į klausimą: „Kaip padidinti vaiko pažangumą mokykloje?“ reikia pradėti ieškoti kuo anksčiau, vos atsiradus pirmiems pažangumo mažėjimo požymiams, juk blogi pažymiai gali sukelti rimtas problemas – netgi psichologinio pobūdžio. Gali pradėti kristi vaiko savivertė, gali atsirasti nepasitikėjimas savimi bei savo jėgomis, gabumais, o tai gali kardinaliai pakeisti jo charakterį ir tiesiogiai paveikti jo visą tolimesnį gyvenimą. Laiku nesusiėmus, vaiko nepažangumas mokykloje gali tapti sunkiai išsprendžiama problema. Gaudamas blogus pažymius vaikas praranda norą mokytis ir eiti į mokyklą, pradeda praleidinėti pamokas, o praleidinėjimai tik dar pablogina situaciją. Norint teigiamai paveikti vaiko pažangumą, tėvams reikia įdėti daug pastangų, o mūsų centras „Alia m Academy“ ir visi čia dirbantys mokytojai yra pasiruošę suteikti nuoširdžią ir nepakeičiamą pagalbą šiame procese. Mes ne tik tikime, jog kiekvienas mažas žmogus gali būti pirmūnu, bet ir įrodome tai savo darbu, kurio rezultatas – labai greitas vaiko rezultatų pagerėjimas.

Vaiko nepažangumas mokykloje: priežastys

Visas vaiko nepažangumo mokykloje priežastis galima suskirstyti į dvi pagrindines grupes:

· fiziologinio pobūdžio priežastys;

· psichologinio pobūdžio priežastys.

Į pirmąją grupę įeina viskas, kas turi įtakos bendrai vaiko sveikatai, t.y. visokiausi vystymosi sutrikimai, protinis atsilikimas ir t. t.

Į antrąją priežasčių grupę įeina tokios priežastys, kaip tinginystė (visiems pažystama ir labiausiai paplitusi), konfliktai su mokytoju(-ais) arba bendraamžiais, silpna motyvacija, bendras vaiko psichologinis nepasiruošimas mokymo procesui bei mokyklos lankymui iš esmės ir t. t.

Daugumoje atvejų klausimas „Kaip pagerinti vaiko pažangumą?“ kyla tėvams, auginantiems visiškai normalų, normaliai išsivysčiusį mokinį, kuris yra pakankamai gabus sėkmingai mokytis be repetitorių pagalbos. Ką galima padaryti siekiant pagerinti moksleivio pažangumą? Geriausia išeitis yra kreiptis į mokytojus, kurie turi patirties sprendžiant tokias situacijas, ir būtent tokie yra visi, dirbantys mūsų lavinimo centre. Jie jau padėjo šimtams vaikų įveikti turimus sunkumus ir tapti, jei ne pirmūnais, demonstruojančiais sėkmę visuose dalykuose, tai bent jau puikius rezultatus demonstruojančiais mokiniais.

1. Mūsų užsiėmimuose mažieji genijai, juk būtent tokiais mes laikome kiekvieną vaiką, atlieka specialias užduotis, kurios stimuliuoja dėmesio lavinimą, treniruoja atmintį ir t. t.

2. Mūsų vaikų centro pedagogai-psichologai švelniai, neįkyriai, bet efektyviai įteigia vaikams mokymosi svarbą bei ugdo susidomėjimą bei motyvaciją gerinti savo rezultatus. Tai didina vaikų norą ne tik kokybiškai atlikti visus namų darbus, bet ir atlikti juos puikiai.

3. Užsiėmimų metu mes visiškai ir absoliučiai vengiame lyginti vaikus bei jų rezultatus. Mes sudarome tokias sąlygas, kad vaikas galėtų savarankiškai įvertinti save, savo rezultatus ir sėkmę, o taip pat susieti pasiektus rezultatus su įdėtomis pastangomis ir pasidaryti atitinkamas išvadas;

4. Visi mokytojai, psichologai ir kiti mūsų lavinimo centro „Alia m Academy“ specialistai naudoja įvairius bendravimo su vaikais metodus, kurie padeda keisti ir kelti vaiko savivertę ir tikėjimą savo jėgomis bei gebėjimais. Neilgai trukus vaikai nustoja bijoti atsakinėti pamokos metu ir demonstruoja siekį gauti kuo daugiau gerų pažymių.

Mamoms ir tėčiams mes tai pat siūlome aktyviai dalyvauti vaiko pažangumo gerinimo procese. Tai suartins jus bei didins jūsų vaikučio norą dar daugiau ir dažniau jus džiuginti. Todėl domėkitės viskuo, kas vyksta mokykloje, mokykliniame jūsų mažojo genijaus gyvenime ir jo vaidmeniu joje. Taip pat būtinai girkite savo vaiką, netgi tada, kai jis nepasiekė rezultatų, kurių jūs iš jo tikėjotės, bet jis dėjo visas pastangas ir jau pasiekė tam tikrų rezultatų.

Jei jums atrodo, kad vaiko pažangumo didinimas yra sunki užduotis, mes patartume neskubėti daryti galutinių išvadų. Siekiant rezultato svarbiausia pradėti, o mes pasiruošę jums padėti! Labai greitai jūs pamatysite, kaip pasikeis būsimojo pirmūno mąstymas ir jo požiūris į mokymosi procesą.

Jūsų vaikas – tai mažasis genijus ir mes tai įrodysime!