Vaikų loginio mąstymo vystymas

Vaiko loginio mąstymo vystymui reikia skirti ypatingą dėmesį, todėl kad būtent tai padės jam ateityje pasiekti gerų rezultatų moksluose, ugdyti savo intelektą ir realizuoti save. Vaikų mąstymo vystymas iš esmės yra gana sudėtingas procesas, kuris apima įvairiausias pažintines funkcijas: vaikas stengiasi atrasti kažką naujo, rasti paaiškinimus daiktams bei reiškiniams, nustatyti priežastinius ryšius bei dėsningumus. Labai svarbu nuo pat mažų dienų pradėti ugdyti vaiko loginį mąstymą. Kaip ir bet kurie kiti įgūdžiai, mąstymas reikalauja treniruočių. Vaikų loginio mastymo vystymas turi tapti neatsiejama auklėjimo dalimi, juk būtent jo dėka vaikas galės teisingai išanalizuoti situaciją arba problemą, su kuria jis susidūrė, įvertinti ją ir surasti racionalų jos sprendimo būdą. Daugelis žmonių pasižymi stereotipiniu mąstymu, kuris įspraudžia juos į rėmus ir neleidžia pilnai realizuoti savęs bei savo gabumų. Siekiant to išvengti, vaikas turi lavinti savo loginį mąstymą. Centras „Alia m Academy“ siūlo unikalią ir įdomią mentalinės aritmetikos programą, kuri padės jūsų vaikui išlavinti loginį mąstymą, atskleisti intelektinį bei kūrybinį potencialą, peržengti jį varžančius rėmus. Susipažinti su programa bei užsirašyti į mokymus galima puslapyje https://alia.lt/academy/

Kaip lavinti vaiko logiką?

Vaiko logikos lavinimas yra viena iš pagrindinių visapusiško vystymosi užduočių, kuriai būtina skirti ypatingą dėmesį. Mokslininkai suskirstė mąstymo formavimosi procesą į kelis etapus:

· patyriminio mąstymo laikotarpis, prasidedantis nuo 1 iki 3 metų. Vaikas pradeda pažinti aplinkinį pasaulį, pažindamas daiktus pagal skonį, kvapą, liesdamas juos, išsirinkdamas, laužydamas tuo metu studijuodamas ir įsimindamas naujus daiktus, reiškinius, susipažindamas su aplinka;

· vaizdinis mąstymas – tai mąstymo būdas, kuris aktyviai vystosi nuo 4 iki 6 metų, ir būtent šiuo laikotarpiu galima nustatyti ypatingus vaiko gabumus bei polinkį į kūrybiškumą;

· vaikas susipažįsta bei suvokia pasaulį per atvaizdus, lytėjimą, regėjimą bei klausą;

· abstraktus loginis mąstymas – tai laikotarpis, prasidedantis nuo 6-7 metų, kai vaikas pradeda eiti į mokyklą;

· jis pradeda naudoti abstrakčias sąvokas, skaičius, simbolius, kurių negalima suvokti tam tikrais pojūčiais, pavyzdžiui, fizikos, chemijos ar matematikos sąvokas.

7 metų vaikų logikos lavinimas

Pedagogai ir psichologai pataria padėti 6-7 metų vaikams vystyti logiką. Šiuo laikotarpiu vaikai pradeda įsivaizduoti bei suvokti pasaulį kitaip. Sėkmingam mokymuisi bei savęs realizavimui gyvenime, būtinas harmoningas visų trijų mąstymo būdų lavinimas. Unikali mentalinės aritmetikos programa yra orientuota į sinchroninį abiejų smegenų pusrutulių vystymą, o tai leidžia vienodai gerai vystyti visus tris mąstymo būdus.

Ne paslaptis, kad žmogaus smegenys susideda iš kairiojo ir dešiniojo pusrutulio. Kairysis atsako už intelektą, logiką, koncentraciją, atmintį, o dešinysis — už intuiciją, kūrybiškumą ir emocijas. Pagal statistiką, tik 5% žmonių gali naudoti abu pusrutulius vienu metu. Mokymo centro „Alia m Academy “ dėka tai tapo realu! Vidutiniškai mokymai truks apie 2-3 metus, bet pirmus teigiamus rezultatus jūs pastebėsite jau po 3 mėnesių. Vaikas galės paaiškinti iškilusias situacijas ir reiškinius, kurie jį supa, apmąstyti ir įvertinti faktus, protingai sudėlioti mintis bei požiūrį, ir daug kitų dalykų.

Ikimokyklinio amžiaus vaikų loginio mąstymo vystymas

Vystyti jaunesnio ir mokyklinio amžiaus vaikų loginį mastymą galima naudojant specialiai sukurtus žaidimus, pratimus bei užduotis. Tokie užsiėmimai padės vaikui:

· padidinti mąstymo greitį;

· padidinti jo efektyvumą, lankstumą ir gilumą;

· išlavinti vaizduotę bei išlaisvinti mintis.

Visi užsiėmimai „Alia m Academy“ centre vykdomi edukacinių žaidimų forma, kad vaikams būtų įdomu, ir jie būtų maksimaliai patenkinti kartu nepastebimai įgyjant naujų žinių bei įgūdžių. Mokymo centras „Alia m Academy“ smarkiai išsiskiria iš kitų mokyklų bei centrų. . Mūsų pagrindiniai privalumai yra:

· specialiai sukurta mokomoji programa (atsižvelgiant į kiekvieno vaiko vystymosi lygį);

· užsiėmimai vyksta specialiai įrengtose klasėse, po 2 pamokas 1 kartą per savaitę;

· formuojamos nedidelės grupės po 8 žmonės, kad kiekvienam mokiniui būtų skirta maksimaliai dėmesio;

· grupių skirstymas pagal amžių į: jaunesniąją (4-6 metų), vidutinę (7-11 metų) ir vyresniąją (12-16 metų);

· centras suteikia visą reikalingą mokomąją informaciją bei medžiagą;

· mokiniai gauna unikalią online prieigą prie programos pasiruošimui namuose bet kuriuo patogiu laiku;

· mūsų komandą sudaro patyrę bei kvalifikuoti specialistai.

Pagrindinė programa „Alia m Academy“ centre yra mentalinė aritmetika, kuri yra žinoma visame pasaulyje jau daugiau kaip 2000 metų.. Ji yra populiari 52 šalyse, tokiose kaip: JAV, Kanada, Didžioji Britanija, Japonija, Kinija ir kitos.

Mentalinės aritmetikos metodika padės:

· suformuoti vaiko sėkmingos savirealizacijos pamatus;

· didinti pažangumą mokykloje visuose dalykuose;

· išplėsti intelektinį bei kūrybinį potencialą;

· išvystyti savarankiškumą, atsakomybės jausmą, pasitikėjimą savimi ir iniciatyvumą;

· visapusiškai išlavinti asmenybę, pradedant nuo matematikos ir baigiant muzika bei daile.

Pabaigęs pilną mokymų kursą jūsų vaikas galės siekti savo tikslų ir sėkmingai save realizuoti. Padėkite jam, juk svarbiausia tėvų investicija yra į savo vaiko ateitį. Sveiki atvykę pas mus!