Vaikų kūrybinių gebėjimų lavinimas

Kūrybiniai žmogaus gebėjimai, nepriklausomai nuo sferos, kurioje jis dirba, visada buvo aukštai vertinami, o šiuolaikiniame gyvenime nestandartinis, kūrybiškas požiūris į problemos sprendimą arba nustatytų tikslų siekimą yra bemaž lemiamas kriterijus priimant į darbą, bei būtina sėkmės sąlyga. Bet, deja, dauguma tėvų neskiria tinkamo dėmesio vaiko kūrybiškumo lavinimui, kreipdami dėmesį pirmiausia į kalbą, mąstymo vystymą, atminties lavinimą ir t. t. Visa tai yra svarbu, bet vaiko kūrybinių gebėjimų lavinimas tai pat atlieka didelį vaidmenį ir atsisakyti tokių užsiėmimu – didelė klaida. Vaiko kūrybiškumui lavinti reikia skirti ne mažiau laiko nei mažylių mokymui skaityti, rašyti, skaičiuoti, logiškai mąstyti ir t. t. Be abejo, niekas negali garantuoti, kad ateityje šis mažas žmogutis taps pasaulinio masto aktoriumi arba rinks pilnas sales savo pasirodymų metu, bet gebėjimas kūrybiškai, nestandartiškai išsisukti iš gyvenimiškos situacijos, išspręsti iškilusius sunkumus jam visada padės. Jis visada bus įdomia asmenybe, jo požiūrį gerbs, jo patarimais bus vadovaujamasi. Lavinant vaiko kūrybiškumą, daug kas priklauso nuo įgimtų gabumų, tačiau daug lemia ir teisingas, savalaikis požiūris. Nepriklausomai nuo to, ar pastebėjote nors menkiausius savo vaikučio kūrybiškumo požymius (jam patinka piešti nuo vaikystės, jį traukia muzika ir jis bandė šokti anksčiau nei išmoko vaikščioti ir t. t.) arba manote, kad tokių nebuvo – ateikite į mūsų vaikų lavinimo centrą „Alia m Academy“! Mes padėsime išvystyti jūsų vaiko kūrybiškumą, ir tai padės jam mokykloje, o taip pat ir ateityje, kai reikės ieškotis darbo bei užmegzti naujus santykius su naujais žmonėmis.

Kada pradėti vystyti vaiko kūrybiškumą?

Kai tik mažas žmogutis pradeda išsigalvoti, fantazuoti ar pasakoti nebūtas istorijas – tai jau galima vertinti kaip vaiko kūrybiškumo raišką ir tėvams labai svarbu palaikyti ir skatinti tokią raišką, o ne ją slopinti. Beveik visi gabumai formuojasi pas vaikučius nuo pat mažens. Toliau augdamas bei vystydamasis vaikas lavina įgytus įgūdžius bei atranda jų realizavimo situacijas. Todėl vaikai gali lankyti mūsų centrą ir lavinti kūrybiškumą bei jo raišką jau nuo mažų dienų. Beje, fantazuoti itin mėgsta ikimokyklinio amžiaus vaikai, o jų tėvai turėtų suteikti galimybes vaikų fantazijai lavinti. Juk nėra sunku patikėti į burtininką arba įsivaizduoti, kad naktį skridote į mėnulį? Tai visai nesunku, o nauda milžiniška. Kaip tik tokios fantazijos labai padeda ikimokyklinio amžiaus vaikams lavinti kūrybiškumą. Iš tiesų, vaiko kūrybiškumo pikas pasiekiamas 3-4 metų amžiaus, tad jaunieji fantazuotojai laukiami mūsų centre jau nuo 4 metų amžiaus.

Tėvų vaidmuo lavinant vaiko kūrybiškumo potencialą

Vaiko kūrybiškumo potencialo lavinimas – tai procesas, reikalaujantis kompleksinio požiūrio ir specialių metodikų. Mūsų metodininkai ir mokytojai yra pasiruošę atlikti šią užduotį, bet ir iš jūsų – tėvų — taip pat reikės tam tikros pagalbos, juk būtent jūs atliekate vieną iš pagrindinių vaidmenų (jei ne pagrindinį) iki mokyklinio vaiko ugdyme. Be abejo, galbūt ne visi jūs galite pasigirti dideliu kūrybiškumu, bet tai nereiškia, kad jūsų vaikas negali būti kūrybiškas, arba kad jūs jam niekuo negalėsite padėti. Iš jūsų yra reikalaujama tiesiog tikėti savo vaiko sėkme, jo gabumais, o taip pat stengtis lavinti vaiko kūrybiškumą bei laikytis dviejų paprastų taisyklių:

- pasistenkite pakeisti savo požiūrį į tas pačias vaikiškas fantazijas, išgalvotas istorijas ir kitus išsigalvojimus. Kiekviename iš jų jau yra pasėtas kūrybiškumo grūdas. Stenkitės klausytis ir girdėti savo vaiką bei skatinkite jo norą išgalvoti vis naujų istorijų arba senųjų tęsinių. Atminkite, jog kūrybiškas žmogus pasaulį mato kitomis spalvomis ir negalima barti mažylio, jei jis sako, kad piešinyje pavaizduotas lėktuvas, o realybėje (kaip pavyzdys) tai tiesiog virdulys. Galima tvirtai sakyti, jog jis puikiai mato, kas yra pavaizduota, kad tai yra virdulys, o ne lėktuvas, tiesiog dabar jam, staiga, užsinorėjo pafantazuoti. Reikia pastebėti, kad ikimokyklinukams būdinga itin turtinga fantazija, o ją ribodami mamos ir tėčiai daro didelę klaidą;

· jeigu esate atsargus, konservatyvus, visada blaiviai mąstantis žmogus ir protingai samprotaujantis tėvas, tai šios savybės bus labai prastos pagalbininkės lavinant jūsų vaiko kūrybiškumą. Jums būtina išmokti bent trumpam laikui tapti vaiku ir išmokti žaisti žaidimus. Nesigėdykite laužyti suaugusiojo elgesio taisyklių, juk tai leis jums ne tik pailsėti nuo suaugusio žmogaus gyvenimo, rūpesčių ir nuimti stresą, bet ir suartėti su savo mažuoju fantazuotoju tuo pat metu prisidedant prie jo kūrybinių gebėjimų lavinimo. Palaikykite vaiko iniciatyvas, kartu su juo išgalvokite istorijas, nematytus gyvūnus, superherojus ir t. t.

Visada prisiminkite, jog vaiko kūrybiškumo lavinimas priklauso nuo sistemingų, teisingai parinktų užduočių, kuriomis pasirūpins mūsų centras „Alia m Academy“, ir jūs — tėveliai. Jei skirsite dėmesio savo vaikams, tai netrukus galėsite džiaugtis ir rezultatais! Jei skirsite dėmesio savo vaikams, tai netrukus galėsite džiaugtis ir rezultatais!